TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİNİN 20 TEMMUZ 2020 YILI KIBRIS BARIŞ HAREKATI KUTLAMALARI İLE İLGİLİ YAZISI
TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİNİN 20 TEMMUZ 2020 YILI KIBRIS BARIŞ HAREKATI KUTLAMALARI İLE İLGİLİ YAZISI

20 TEMMUZ 2020 TARİHİ KIBRIS BARIŞ HAREKATINININ 46INCI YILDÖNÜMÜ.46 YIL ÖNCE KARA,DENİZ,HAVA KUVVETLERİ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN 37500 KAHRAMANI HAVA İNDİRME,UÇAR BİRLİK,DENİZDEN ÇIKARTMA,ÖZEL BİRLİKLERİNDE KATILIMI İLE DÜNYA YA ÖRNEK OLACAK ŞEKİLDE HAREKAT İCRA EDEREK KIBRISLI SOYDAŞLARIMIZIN İMDAT'INA BİR GECE ANSIZIN YETİŞEREK DESTANLAR YAZARAK  KAHRAMANLIKLARINI BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİRLERDİR.

BU VESİLE İLE KIBRIS ADASININ YUNANİS'TANA BAĞLANMASINA MANİ OLUNMUŞTUR.GÜNEY KIYILARIMIZIN EMNİYETTE OLMASI VE İKMAL YOLLARININ AÇIK OLMASI  SAĞLANMIŞTIR.

BUGÜN TÜRK TOPLUMU KKTC. BAYRAĞI ALTINDA HÜR OLARAK YAŞAMLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR.ŞU ANDA KIBRIS ADASI AÇIKLARINDA BÜYÜK PETROL ARAMA GEMİLERİ İLE PETROL ARANMAKTADIR.BÖLGEDE BULUNAN SAVAŞ GEMİLERİMİZDEN DOLAYI HİÇ BİR DEVLET BU BÖLGEYE YANAŞAMAMAKTADIR.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BİZ GAZİLER OLARAK HER ZAMAN VE HER ŞARTTA VATANIMIZIN BEKASI UCUNDA ÖLÜM DAHİ OLSA VERİLECEK HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIR OLDUĞUMUZUN BİLİNMESİNİ İSTERİZ.

KIBRIS TÜRK'ÜNÜN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN BU DAVAYA KENDİNİ ADAYAN BU UĞURDA ŞEHADET MERTEBESİNE VE RAHMETE ULAŞAN SOYDAŞLARIMIZI VE 20 TEMMUZ 1974 DE KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA ŞEHİT OLANLARI,BİLAHARE SONRADAN RAHMETLİ OLAN GAZİLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYOR,YAŞAYAN GAZİLERİMİZE MUTLU VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ.

TÜRKİYE MIUHARİP GAZİLER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ YÖNETİM KURULU.